Notebook Tamiri » Çankaya Bilgisayar Servisi
Portfolio

Notebook Tamiri

Firmamız her marka laptop ve notebook tamiri konusunda siz değerli müşterilerine profesyonel ekip ve ekipmanlar ile hizmet vermektedir. Notebooklar hassas yapıları gereği çok sık arızalanmaktadır. Özellikle klavye ve lcd ekran konusunda sıkıntı yaratmaktadır.
Ankara Hoşdere caddesi  Çankaya’da notebook tamiri ve yedek parçaları konusunda danışabileceğiniz,  ürününüzü garantili olarak tamir ettirebileceğiniz 20 senelik tecrübe ve güvenin birleştiği adres Işık bilgisayardır.

Notebook Yedek Parça ve Tamir Hizmetlerimiz:

Ekran Değişimi: Her marka model notebook ekran değişimi işlemlerini garantili olarak yapmaktayız. Garanti dışı kalmış ve garanti süresi bitmiş notebooklara işlem yapmaktayız. 10.1” – 13” – 14”- 15.4” – 15.6 – 16” – 17.3 ve diğer tüm ekranları stoklarımızda mevcuttur.

Klavye Değişimi: Garantisi bitmiş veya kullanıcı hatası sonucu meydana gelen tüm marka ve model notebookların klavye değişimlerini yapmaktayız. Sıvı teması olmuş veya bazı tuşları çalışmayan klavyeler çoğu zaman aynı gün içinde değişimini yapıp teslim etmekteyiz.

Şarj Aleti: Tüm marka ve model notebooklara uygun 1 yıl garantili 1. sınıf şarj aletlerini Işık Bilgisayar’da   bulabilirsiniz. Koruma devresi bulunan bu ürünlerde kesinlikle bilgisayarınıza zarar verecek bir yapı bulunmamaktadır. Ürünlerimiz 1 yıl birebir değişim garantisindedir..

Batarya: Her marka,  model laptop ve notebookların bataryalarını firmamızda bulabilirisiniz. Bataryalarımız 1. sınıf muadil ürünlerdir.

Power Jack: Tüm marka laptop ve notebookların power jack değişimlerini yapmaktayız. Yanmış veya giriş yuvaları sorun olmuş jack girişlerini sıfır ürün takarak değiştirmekteyiz

.Chipset Tamiri: BGA makinamız ile chipset tamiri ve değişim işlemlerini yapmaktayız. Bakım ve iç temizlik yapılmayan notebooklarda ısınma sonucu meydana gelebilir. Anakart ve ekran kartı chiplerine müdahale etmekteyiz.

Notebook Bakım: Notebooklarınız zaman içinde tozlanma ve termal macunun kuruması sebebi ile arıza yapmaktadır. Bakım için gelen notebooklar komple sökülerek temizlenmektedir. Chip ile soğutucu arasına termal macun ve bakır levha eklenmektedir. Bu tür yapılan bakımlar notebookların daha performanslı çalışmasını sağlamaktadır.Işık Bilgisayar olarak her sene iki defa bakım kampanyaları düzenlemekteyiz.

Notebook Harddisk Değişimi: Her marka ve model notebookların bozuk olan harddiskleri sıfır ve garantili olarak değişimini yapmaktayız. Performansını yükseltmek istediğiniz notebooklara SSD harddiskler takarak çok daha iyi performans almanızı sağlıyoruz.

Yazılım Yenileme (Format Atma): Sorun yaşamış olduğunuz işletim sistemleri notebookunuzdaki lisanslı yazılımlar ile tekrar yüklenmektedir. Format sonrası driverlar ve gerekli olan programlar yüklenerek teslim edilmektedir. Formattan önce yedek alınması gereken dosyalarınız bilgilendirilmeniz  dahilinde yapılmaktadır.

DVD-ROM: Arıza yapan veya geç okuyan DVD-ROM’larınızı yenisi ile değişimini yapmaktayız.

RAM Upgrade: Sistemin yavaşlaması veya gelişmiş yazılımların çalışması için RAM boyutunun artırılması gerekmektedir. Elimizde garantili ve sıfır olarak RAM’ler mevcuttur. Gerek görülen durumlarda RAM boyutunun artırılması cihazın daha hızlı çalışmasını sağlamaktadır.

Kasa Tamiri: Düşen cihazlarda meydana gelen kırılmaların ve çatlakların onarımlarını profesyonel olarak yapmaktayız. Üst ve alt kasa değişimleri yapmaktayız. Yapılan işlemlerde kendi sert plastiği kullanılmaktadır. Görsel ve fiziksel açıdan kırılmadan önceki halini almaktadır.

Notebook Floresan Değişimi: Notebook ve laptopların aydınlatma görevini sağlayan floresan parçası uzun süre kullanımlar sonucunda ömrünü tamamlamaktadır. Notebook floresan parçası zamanla yeteri kadar aydınlatma sağlamaz. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda Işık Bilgisayar’dan yardım alarak dizüstü bilgisayarınıza marka ve modeline uygun yeni bir floresanı cihazınıza taktırabilirsiniz.

Ekran Kartı Tamiri: Dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarınızın grafik kartı (ekran kartı) tamir edilebilmektedir. Tamir aşamaları chipset bağlantı, temas noktaları, lehimler yenilenmektedir yada chipset değişimi gerekmektedir. Marka ve modellere göre değişiklik gösterdiğinden dolayı arıza tespiti yapılması gerekmektedir Işık Bilgisayar’da arıza tesbit ücreti ödemezsiniz.

Leave a Reply